Aktualność

08
maja 2020

 

Wejherowo można zwiedzać na hulajnogach. Na terenie miasta znajduje się 50 egzemplarzy tego środka lokomocji. Wystarczy ściągnąć aplikację AnySharing i wyruszyć w podróż.

 

Elektryczne hulajnogi szturmem opanowały polskie miasta. Jednoślady są chętnie wykorzystywane ze względu na swoją dostępność, ale przede wszystkim pozwalają na szybkie przemieszczanie się i omijanie korków. Nie trzeba martwić się o miejsce parkingowe i można na nich dojechać praktycznie w każde miejsce, niedostępne dla samochodów. Hulajnogi są doskonałą alternatywą dla rowerów. Po Trójmieście, gdzie można jeździć na hulajnogach już od roku, również Wejherowo ma swoją bazę tych środków lokomocji.

- Do dyspozycji użytkowników jest 50 egzemplarzy hulajnóg firmy Segway – mówi Bartosz Barczak, właściciel firmy wprowadzającej hulajnogi w Wejherowie. - Koszt przejazdu za minutę wynosi 50 groszy. Nie płacimy jednak opłaty startowej, jak to jest w innych miastach, ale w momencie rozpoczęcia jazdy hulajnogą mamy już zadeklarowaną minimalną kwotę w wysokości 4 zł. Oznacza to, że jeżeli będziemy kontynuować jazdę, to dopiero po przekroczeniu tej kwoty licznik będzie naliczał dalszą wysokość opłaty, ale jeśli zakończymy jazdę wcześniej, to opłata zostanie na poziomie 4 zł.

Wypożyczenie hulajnogi jest bardzo proste. Trzeba ściągnąć aplikacje na telefon AnySharing, podać swoje dane i doładować konto. Przed rozpoczęciem jazdy należy zeskanować kod QR z kierownicy hulajnogi, aby wskazać jakim pojazdem jedziemy. Zasięg hulajnogi wynosi około 20-25 km. Maksymalna prędkość wynosi 25 km na godzinę. Hulajnogą można poruszać się po chodnikach, ciągach pieszych i rowerowych.

Oczywiście należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Najlepiej podróżować w kasku, a także przestrzegać przepisów. W okresie pandemii należy zachowywać bezpieczne odstępy, nosić maseczki zakrywające usta i nos. Każda hulajnoga codziennie jest dezynfekowana.