Aktualność

29
marca 2020

Ogłoszony 20 marca br. przez rząd stan epidemii wirusa COVID-19 oraz wprowadzone ograniczenia w swobodach obywatelskich dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń zmuszają nas do przeorganizowania swojego życia.

 

Do 11 kwietnia br. obowiązują ograniczenia:

- wprowadzony został zakaz przemieszczania się z wyjątkiem sytuacji niezbędnej do życia tj. dojazdu do pracy, pomocy najbliższym, dojazdu do sklepu, lekarza, apteki

- przemieszczać się można jedynie w grupach maksymalnie 2 osobowych

- miejsca w środkach transportu miejskiego muszą być zapełnione w połowie, oznacza to, że tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta,

- wprowadzono ograniczenia liczby osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych (Msza św., pogrzeby), w których może wziąć udział jedynie 5 osób.

- obowiązuje zakaz przebywania w galeriach handlowych, restauracjach i pubach.

 

W związku z tymi obostrzeniami, które mają utrudnić rozprzestrzenianie się koronowirusa zamknięte zostały instytucje kultury, mola, place zabaw, skwery i parki.

Samorządy zmuszone zostały również do zamknięcia swoich urzędów i przejścia na kontakt zdalny. W przypadku konieczności kontaktu z urzędnikami prosimy o kontakt telefoniczny lub meilowy. Wszystkie informacje zawarte są na stronach internetowych samorządów.