Aktualność

11
października 2016

Metropolitalne  Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA otrzymało wyróżnienie prezesa PROT za wspólną promocję turystyczną w kategorii Subregionalny marketing terytorialny. Nagroda została wręczona podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki.


Tegoroczne obchody święta turystyki pod hasłem  „Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności" odbyły się w Europejskim Centrum Solidarności. Uroczystość jest okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla instytucji i osób przyczyniających się do rozwoju turystyki regionalnej.


W tym roku nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymało Muzeum Emigracji w Gdyni  w kategorii Innowacja w turystyce. Miasto Gdynia zostało wyróżnione przez Marszałka Województwa Pomorskiego za Kolejkę na Kamienna Górę w kategorii Inwestycja w turystyce. Docenione zostały również działania Gdyni i 24 samorządów Kaszub Północnych zrzeszonych w ramach Forum NORDA za podejmowanie wspólnych działań promocji turystycznej regionu. Samorządy co roku przygotowują wspólne materiały dla turystów informujące o atrakcjach i wydarzeniach letnich. Sezon rozpoczyna się konferencją prasową, na której prezentowana jest oferta wakacyjna. Powstają mapy tras rowerowych, kalendarze imprez oraz miejsc wartych zwiedzenia. NORDA przygotowała również aplikację mobilną "Gdynia i Północne Kaszuby”, dzięki której turyści mogą sprawdzić nadchodzące wydarzenia, zaplanować wycieczkę, a także wyruszyć na wycieczkę rowerową. 

Marszałek Województwa docenił także pracę i zaangażowanie p. Marii Piradoff – Link, mieszkanki Gdyni, twórczyni i kustoszki Mini Muzeum modernizmu w Gdyni, które powstało w kultowym, zabytkowym „Bankowcu".