Aktualność

03
października 2016

Gdynia otrzymała tytuł Miasta Najbardziej Przyjaznego Inwestorom w plebiscycie organizowanym przez wydawcę portalu Propertynews.pl. Podczas uroczystej gali w Warszawie przyznano statuetki najlepszym firmom, obiektom i osobistościom branży nieruchomości komercyjnych minionych 12 miesięcy.

Plebiscyt wyłania firmy oraz projekty, które w ostatnim roku (wrzesień 2015-wrzesień 2016) miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania wpłynęły na rozwój całej branży nieruchomości. Gdynia była nominowana w kategorii Miasta Przyjaznego Inwestorom i pokonała takie ośrodki jak Wrocław, Warszawa, Białystok i Katowice.


Jury ogłaszając werdykt podkreśliło, że jakość współpracy z lokalnymi władzami to jeden z najważniejszych argumentów decydujących o wyborze lokalizacji przez developerów. Dobry klimat inwestycyjny to jeden z największych atutów miasta. Do tego nowoczesna infrastruktura techniczna, wykształcone kadry, dobra dostępność komunikacyjna, ale również atrakcyjna oferta wypoczynku. Taka jest Gdynia – coraz częściej wybierana jako miejsce lokowania biznesu.

Nagrodę w imieniu władz miasta odebrała Katarzyna Gruszecka-Spychała, zastępca prezydenta Gdyni.
- Dla mnie jest to nagroda szczególna, bo w naszym mieście zajmuję się inwestycjami. W naszej pracy ciężko nakreślić priorytety, bo nie można jednego zagadnienia zaniedbać, kosztem drugiego. Ale wiemy, że miejskie priorytety są niczym bez dobrostanu gospodarczego. A on nie jest możliwy do osiągnięcia, bez warunków dla inwestorów. Staramy się w Gdyni o przyjazny klimat dla inwestorów. Rozwijamy infrastrukturę, poprawiamy dostępność, dbamy o dostępność grantów, system zachęt i pomocy, ale przede wszystkim chcemy, aby Gdynia była miastem przyjaznym dla inwestorów i mieszkańców - powiedziała podczas rozdania nagród Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.


Nagroda została wręczona podczas wrześniowego Property Forum 2016, największego spotkania branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Tegoroczne spotkanie odbywały się pod hasłem "Nieruchomości zdefiniowane na nowo. Horyzont 2030".